Przewodnik po Ostrołęce i Kurpiach

Rozrywka

Park Wodny "AQUARIUM" - ul. Wincentego Witosa 3. Czynny codziennie od 06.30 do 22.00. Aktualny cennik znajdziemy na stronie internetowej.

Kino Jantar - ul. Inwalidów Wojennych 23. Ceny wahają się od 14 do 22 złotych w zależności od dnia i rodzaju seansu. Aktualny repertuar znajdziemy na stronie internetowej.

Salon wirtualnej rzeczywistości "Game Room VR" - ul. Kopernika 7/24 (Kupiec). W salonie wirtualnej rzeczywistości do dyspozycji klientów są trzy stanowiska VR. W lokalu znajduje się również bar kebab. Aktualny cennik znajdziemy na stronie internetowej: www.vrostroleka.pl.

Kręgielnia Łubudu - ul. Gen. Ignacego Prądzyńskiego 6 (Hala Targowa "Feniks"). Czynna od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 10.00-23.00 oraz piątek - sobota: 10.00-02.00.

Bilard - w niektórych pubach (Warownia, Elita, Papugi) jest bilard.

Strzelnica - ul. Juliusza Słowackiego 3, 07-405 Troszyn. Czynna w środę: 18.00-22.00, sobotę i niedzielę: 10.00-18.00 oraz czwartek: od godz. 17.00 - tylko dla członków Klubu Strzelectwa Sportowego "Obrońca", którzy posiadają własną broń i amunicję.

SPA - w Ostrołęce nie ma typowego SPA. Kilka większych lokali kosmetycznych reklamuje usługi masażu, ma także jacuzzi. Większe hotele (np. Korona Hotel) posiadają szerszą ofertę przeznaczoną dla swoich klientów.

Sauna - w Parku Wodnym "AQUARIUM" (ul. Wincentego Witosa 3).

Hazard - o ile w Polsce hazard jest w większości zabroniony i kontrolowany przez państwo, w Ostrołęce i innych miastach można spotkać niewielkie budki z zaklejonymi oknami z wystawionym na zewnątrz jaskrawym, kolorowym neonem. Wewnątrz znajdują się automaty do gier, tzw. jednoręcy bandyci. Punkty owiane są złą sławą, a władze miasta próbują je zlikwidować. Właściciele, otwierając, je wykorzystali lukę w prawie.

Sale zabaw dla małych dzieci:

º Figlarium (Galeria Bursztynowa, ul. Fieldorfa "Nila" 28);

º Urwis (ul. Insurekcyjna);

º Bajkolandia (ul. Gołębia 9 - wejście od ul. Mickiewicza);

º Fantazja (ul. Gołębia 3).

Park Rozrywki "Knieja" - ul. Krańcowa 4. Otwarty codziennie od godz. 10.00 do 18.00. Park w swojej ofercie ma siatkę wspinaczkową, park linowy, paintball oraz minizoo. Jest także miejsce do grillowania. Cena: 7 zł/os. za wejście; park linowy i paintball dodatkowo płatne.

Place zabaw:

•  park przy ulicy Bursztynowej, w połowie ogrodzony: huśtawki, piaskownice, wspinaczki linowe, zjeżdżalnie, barierki do ćwiczeń street workout;

•  park przy ulicy Wiejskiej, ogrodzony: boisko, piaskownica, stół do ping-ponga, zjeżdżalnia, boisko do gry w piłkę;

•  park przy ulicy Żeromskiego, ogrodzony: piaskownica, zjeżdżalnia, wspinaczka, drabina, huśtawki, karuzela;

•  park przy ulicy Różana, ogrodzony: maszyny do ćwiczeń, huśtawki, zjeżdżalnia, karuzela, lokomotywa, koniki;

•  park przy ulicy Sikorskiego, ogrodzony: zjeżdżalnie, koniki, karuzela, wspinaczka, huśtawki;

•  park przy ulicy Dzieci Polskich, ogrodzony: huśtawki, piaskownica, karuzela, koniki, wspinaczka, stół do ping-ponga;

•  park przy ulicy Łęczysk, ogrodzony w połowie: koniki, huśtawki, karuzela, drabinki, zjeżdżalnie;

•  park przy ulicy 11 Listopada, ogrodzony: piaskownica, konik, huśtawka, zjeżdżalnia;

•  park przy ulicy Leśnej, ogrodzony: piaskownica, huśtawki, karuzela, zjeżdżalnie, boisko do gry w piłkę, koniki, maszyny do ćwiczeń;

• park przy ulicy Kujawskiej (plaża), nieogrodzony: huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, wspinaczka, boisko do gry w koszykówkę;

•  park przy ulicy Partyzantów, ogrodzony: piaskownica, zjeżdżalnia, huśtawka, karuzela;

•  park przy ulicy Sygietyńskiego, częściowo ogrodzony: wspinaczki, koniki, huśtawki, zjeżdżalnie, maszyny do ćwiczeń street workout, domek, karuzele;

•  park przy ulicy Wyspiańskiego, plac otwarty: huśtawki, piaskownice, stół do ping-ponga;

•  park przy ulicy Koszarowej, ogrodzony: zestawy zabawowo-sprawnościowe, linarium, huśtawki, zjeżdżalnie, w pobliżu stół do ping-ponga i szachów oraz siłownia pod chmurką.

Dyskoteki, kluby nocne - imprezy taneczne odbywają się w piątki i soboty oraz w przeddzień i dni wolne od pracy (długie weekendy, święta państwowe). Wstęp za opłatą uiszczaną przy wejściu, możliwe wcześniejsze rezerwacje. W okresie Wielkiego Postu oraz Adwentu z udziału w dyskotekach korzysta niewiele osób, wstęp jest wtedy bezpłatny. Adresy lokali:

º  Avalon, ul. Bartosza Głowackiego 44;

º  Black & White Club, ul. 11 Listopada 125A;

º  Kwadrans, ul. Stacha Konwy 3a;

º  Rokoko 2.0, ul. 11 Listopada 9.


Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 r.