Przewodnik po Ostrołęce

Samolotem

Najbliższe lotniska to:

•  Port Lotniczy Olsztyn - Mazury (Szymany) - 82 km.

Trasa: Szymany-Wielbark-Myszyniec-Kadzidło-Ostrołęka.

Z lotniska w Szymanach musimy najpierw dostać się do Szczytna (pociąg bądź autobus), a następnie autobusem do Ostrołęki.

•  Port Lotniczy Warszawa - Modlin (Nowy Dwór Mazowiecki) - 105 km.

Trasa: Modlin-Nasielsk-Pułtusk-Różan-Ostrołęka.

Z lotniska w Modlinie jeżdżą pociągi oraz autobusy do centrum Warszawy. Ze stolicy możemy dojechać do Ostrołęki tymi samymi środkami komunikacji.

•  Lotnisko im. F. Chopina (Warszawa) - 129 km.

Trasa: Warszawa-Legionowo-Serock-Pułtusk-Różan-Ostrołęka lub przez tzw. skrót wyszkowski, często uczęszczany przez ostrołęczan (Warszawa-Wyszków-Długosiodło-Goworowo-Ostrołęka).

Z lotniska Chopina do Ostrołęki cztery razy dziennie jeżdżą bezpośrednie autobusy firmy Plus Bus. W Warszawie na Lotnisku Chopina przystanek znajduje się na terminalu autobusowym (stanowisko nr 12). W Ostrołęce autobusy zatrzymują się bezpośrednio przy Galerii Bursztynowej. Na stronie przewoźnika możemy sprawdzić dokładny rozkład jazdy oraz zarezerwować miejsca przez Internet.

Ceny biletów to około 20 złotych za przejazd w jedną stronę (sierpień 2017 r.), choć zdarza się, że możemy kupić bilety już od złotówki (konieczna wczesna rezerwacja).

Podróżując z lotniska im. F. Chopina do Ostrołęki, możemy również jechać autobusami PKS, bądź skorzystać z usług innych (prywatnych) przewoźników. Najwięcej autobusów wyrusza z Dworca Zachodniego w Warszawie. Korzystając z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej (linia S2 i S3), możemy dojechać do Dworca Zachodniego bezpośrednio z Lotniska Chopina.


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 r.