Przewodnik po Ostrołęce

Rower

Rower to zdecydowanie dobry i wygodny środek transportu po Ostrołęce i okolicy. Ścieżek rowerowych nie ma wiele, a istniejące zlokalizowane są wzdłuż głównych ulic miasta i często łączone z chodnikiem dla pieszych. Po większości ulic należy poruszać się po jezdni. Jazda jest bezpieczna, a kierowcy ostrożni.

W mieście nie ma szlaków rowerowych. Z uwagi na to, że Ostrołęka jest stosunkowo niewielką miejscowością, zaledwie kilka minut jazdy rowerem pozwala na wyjazd poza miasto i korzystanie z asfaltowych dróg w okolicznych gminach.

W mieście zlokalizowanych jest wiele parkingów rowerowych w często uczęszczanych miejscach. Warto zadbać o dobrej jakości zapięcie rowerowe, aby ustrzec się przez złodziejami jednośladów.

W Ostrołęce nie ma wypożyczalni rowerów.

Lokalne władze zadbały o stacje naprawy rowerów, które zawierają najważniejsze narzędzia (klucze płaskie, imbusy) i pompkę do kół. Stacje ustawiono przy al. Jana Pawła II koło ronda Zbawiciela Świata (od strony ul. Pileckiego) oraz przy ścieżce rowerowej przy parkingu nowej pływalni przy ul. Witosa, w pobliżu stadionu miejskiego.


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 r.