Przewodnik po Ostrołęce

Autobusem

Ostrołęka posiada bardzo dobre połączenie z Warszawą. Autobusy odjeżdżają spod Galerii Bursztynowej i Dworca PKS do stolicy co 30 minut. Mamy możliwość wyboru przewoźnika spośród m.in. PKS Ostrołęka, PlusBus, Ran-Trans, PKS "Polonus", Arriva. Istnieje możliwość zakupu biletu przez Internet (np. poprzez stronę: https://www.e-podroznik.pl) bądź w kasie na dworcu PKS. Bilety możemy kupić już od 1 zł, jeśli odpowiednio wcześnie je zarezerwujemy.

Do Poznania z Ostrołęki nie ma bezpośredniego autobusu. Swoją podróż musimy zaplanować z przesiadkami w Warszawie, Toruniu lub Olsztynie. Dalszą część podróży najkorzystniej i najszybciej odbyć pociągiem.

Do Krakowa nie ma bezpośredniego połączenia z Ostrołęki. Możemy podróżować przez Warszawę, a następnie Radom lub Rzeszów.

Do Kołobrzegu jeździ jeden bezpośredni autobus o 22:10 (cena około 80 zł) przewoźnika PKS NOVA SA, istnieje również alternatywna trasa z przesiadką w Warszawie.

Do Gdańska jeżdżą trzy pośpieszne autobusy (bez przesiadek) o godz. 07:30, 08:30, 22:10. Bilet kosztuje około 60 zł. Istnieje również alternatywna trasa. Należy dostać się do Warszawy (autobusem lub pociągiem) i dalej można podróżować np. PKP Intercity bezpośrednio do Gdańska

Podróżując do Białegostoku, możemy skorzystać z usług takich przewoźników, jak: PKS Nova, Olsztyński Bus, PKS w Ostrołęce, PKS w Ciechanowie, PKS w Elblągu.

Bezpośrednich autobusów jest 7 na dobę w odstępach około 30 min. Ceny biletów wahają się od 20 do 40 zł w zależności od terminu podróży i przewoźnika. Istnieje również możliwość przejazdu z przesiadką w Łomży lub Ostrowi Mazowieckiej.

 


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 r.