Przewodnik po Ostrołęce i Kurpiach

Imprezy cykliczne

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - odbywa się co roku w czerwcu. Spośród najlepszych recytatorów z różnych stron kraju wyłaniani są finaliści. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach.

Dni Ostrołęki - corocznie odbywają się w maju. Impreza ma na celu upamiętnienie nadania praw miejskich Ostrołęce. Umownie zaliczane są do nich wszystkie wydarzenia odbywające się w tym miesiącu. Zazwyczaj są to: występy muzyków, teatr, kabarety.

Plenerowa inscenizacja Bitwy pod Ostrołęką upamiętniająca wydarzenia z maja 1831 r. Rekonstrukcja nie odbywa się regularnie. Widowisko dla mieszkańców władze miasta organizują co kilka lat.

Kurpiowskie Prezentacje Artystyczne - co roku, na tydzień przed Wielkanocą organizowany jest konkurs mający na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania i grania ludowych utworów muzycznych pochodzących z regionu Puszczy Zielonej i Białej. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: solista, grupa śpiewacza, tradycyjne kapele kurpiowskie, mistrz-uczeń oraz instrumentalista.

Miejski sylwester - odbywa się na placu w okolicach Galerii Bursztynowej, organizatorzy przygotowują pokaz fajerwerków oraz występ DJ-a.

Festyn dworcowy - festyn osiedla Stacja, jedna z większych imprez w Ostrołęce. Odbywa się co roku w okolicach czerwca. Podczas festynu możemy obejrzeć występy dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 3 oraz mieszkańców domu pomocy społecznej. W godzinach wieczornych zawsze zaplanowany jest występ gwiazdy wieczoru. Dominuje muzyka disco-polo.

OSPA - czyli Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową odbywają się od 1985 roku w listopadzie. OSPA jest konkursem mającym na celu wyłonienie gwiazd sceny kabaretowej. Bilety można nabyć w kasie kina Jantar lub przez Internet.

Festiwal Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła" - impreza organizowana przez Ostrołęckie Centrum Kultury i odbywająca się corocznie w okolicach grudnia od 1998 roku. Podczas Festiwalu Filmów Amatorskich "Filmowe Zwierciadła" wyświetlane są filmy tworzone przez amatorów z całego kraju.

Art-Czwartki - w czasie wakacji na scenie koło Handlowca w co drugi czwartek organizowane są krótkie koncerty, występy lub recytacje.


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 r.